Stanley CUBIX STHT1-77340 - laser krzyżowy

Niedrogi laser krzyżowy, charakteryzujący się bardzo łatwą obsługą. Posiada jeden, trójpozycyjny przełącznik, przy pomocy którego wybieramy tryb pracy przyrządu. Położenie środkowe przełącznika to OFF, w zależności od przesunięcia suwadła laser pracuje w trybie samopoziomowania lub w trybie blokady krzyża (użyteczne przy wyznaczaniu linii ukośnych).

Dane techniczne:
- Dokładność (liniowy/rotacyjny): ± 0.8mm na 1m.
- Zakres kompensacji samopoziomowania: ± 4°.
- Zasięg roboczy: 8m.
- Ilość linii lasera: 2.
- Klasa lasera:     Class 1.
- Długość wiązki lasera: 635nm.
- Żywotność baterii (wszystkie lasery włączone): ok. 20 godz.
- Rodzaj baterii: 2 x AA (1.5V).

W zestawie otrzymujemy:
- Laser krzyżowy CUBIX,
- Uchwyt  Quicklink,
- Baterie, instrukcje, wszystko zapakowane w kartonowe pudełko.

Nie będę się rozpisywał i próbował udowadniać, że laser krzyżowy to pożyteczny przyrząd i ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Oczywiście, w wielu przypadkach nie zastąpi tradycyjnej poziomnicy lub wagi wodnej, ale szybkość i precyzja pomiaru to jego niewątpliwe zalety.

W moim przypadku funkcję lasera krzyżowego pełni Stanley CUBIX. Nie jest to produkt wymarzony, ale swoje zadania spełnia. Linie lasera nie są ani za cienkie, ani za grube. Trochę przeszkadza mała moc urządzenia. Szczególnie w pomieszczeniach nasłonecznionych linie są mało widoczne. Dlatego wraz z zakupem CUBIX'a radzę dołożyć kilka złotych i doposażyć się w specjalne okulary do wykrywania linii laserowych. Poprawa widoczności jest zdecydowana... (...)


 Zapraszam do dyskusji na Forum