PARKSIDE PSB-1050 A1 - mocna wiertarka z Lidl'a

Wiertarka dwubiegowa z możliwością włączenia udaru mechanicznego. Według zapewnień producenta winna mieć około 1kW mocy. Faktycznie, już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie mocnego i solidnie wykonanego urządzenia.

Dane katalogowe:
- Moc: 1050W
- Przekładnia dwubiegowa: 1. bieg; 0->1.450 obr/min 2. bieg; 0->3.400 obr/min

- max. średnica wiercenia w drewnie/betonie/stali: 40/16/13 mm
- szybkomocujący uchwyt szczękowy
- przełącznik obrotów prawo / lewo
- przełącznik rodzaju pracy: wiercenie / wiercenie z udarem
- w przycisku spustowym zainstalowane pokrętło wstępnego ograniczenia obrotów
- elektroniczna regulacja obrotów w przycisku spustowym.

W solidnie wykonanej walizce z tworzywa sztucznego oprócz wiertarki otrzymujemy: dodatkową rękojeść, ogranicznik głębokości wiercenia i przystawkę do zasysania pyłu.

Pierwsze wrażenie po otworzeniu walizki: duża wiertara i długi przewód zasilający (ok. 4m)

Pierwsze wrażenie po uruchomieniu wiertarki: brak smaru w przekładniach (?), niedopasowane zębatki (?), ogólnie rzecz ujmując coś w niej rzęzi, postukuje - absolutnie nie możne tego nazwać kulturalną pracą nowego elektronarzędzia.

PSB-1050 A1 pracuje dla mnie od kilku lat. Ponieważ wciąż rzęzi i postukuje więc wyznaczam jej najtrudniejsze zadania - chyba w nadziei, że w końcu poczuję znajomy swąd z uzwojenia silnika i będę miał pretekst, by kupić coś innego. A ona z pokorą wykonuje czynności, do których ją zmuszam. Raz miesza zaprawy, innym razem wierci w drewnie otwory o znacznie większej średnicy niż dopuszczalna (40mm). Rzęzi i postukuje i... robi swoje, jak gdyby nigdy nic... (...)


 Zapraszam do dyskusji na Forum