PARKSIDE PBH-1050 A1 - młotowiertarka z Lidl'a

 Klasyczna, lekka młotowiertarka SDS+ z poziomo ułożonym silnikiem, jakich wiele na rynku. Potrafi wiercić, wiercić z udarem pneumatycznym i dłutować. Sprawia wrażenie solidnego urządzenia. Jest w miarę ciężka, masywna i co cieszy - producent nie oszczędzał na przewodzie zasilającym. Jest taki jaki powinna mieć każda maszyna używana na budowie - gumowany, giętki, dość gruby.

Parametry deklarowane przez producenta:
- Moc: 1050W
- Liczba obrotów na biegu jałowym: 0->980 obr/min

- Energia udaru: 3J
- Częstotliwość udaru: 0->5300 uderzeń/min
- Maksymalna moc wiercenia w betonie / stali / drewnie: 26 / 13 / 32 mm

W solidnej walizce z tworzywa sztucznego znajdują się:
- młotowiertarka PBH-1050 A1

- dodatkowa rękojeść
- samozaciskowy uchwyt wiertarski na wiertła cylindryczne
- 3x wiertła SDS Plus do betonu
- 2x dłuta (przecinak i dziobak)
- ogranicznik głębokości
- pojemnik zs smarem.

Walizka dobrze zaprojektowana, nic w niej nie "fruwa" w czasie transportu.

Z pewnością osoby, które używają wiertarki okazjonalnie będą zadowolone z posiadania PBH1050. Jest solidnie wykonana, opakowana i można ją wszechstronnie wykorzystywać. Może stanowić jedyne urządzenie wiertarskie w gospodarstwie domowym, gdyż za jej pomocą możemy się bez problemu wwiercać we wszystkie materiały, w przypadku twardych materiałów (cegła, beton) udar Parksaida jest  wystarczająco energetyczny. Może także służyć do podkuwania, ale w miarę rozsądnie, Mechanizm udarowy, choć solidny to jednak dużych przeciążeń się boi. Do plusów urządzenia z pewnością możemy zaliczyć możliwość ustawiania położenia dłuta (przecinaka).

PARKSIDE PBH-1050 A1 ma wszystko, co powinna mieć standardowa młotowiertarka powszechnego użytku. Może kręcić w prawo i lewo, może regulować swoje obroty, a nawet je (obroty) odgórnie ograniczać za pomocą niewielkiego pokrętła wmontowanego w język spustowy.

Z powodzeniem może być młotowiertarką "złotoręcznego", jednakże... (przynajmniej tak jest w moim przypadku) nie jest podstawowym urządzeniem młoto - wiertarskim. Pełni funkcje pomocnicze... (...)


 Zapraszam do dyskusji na Forum