Złotoręczni.pl

Ostatnie wpisy na Forum:
Forum Złotoręczni.PL Strona Główna Forum Złotoręczni.PL
Forum dedykowane osobom, które lubią wyręczać fachowców i czynić to równie fachowo.
Praktyczne porady i obiektywne opinie o naszych narzędziach.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PARKSIDE PBS 900 B2 - szlifierka taśmowa 900W z Lidl'a
Autor Wiadomość
robertte 
Administrator

Wysłany: 2017-03-24, 11:36   PARKSIDE PBS 900 B2 - szlifierka taśmowa 900W z Lidl'a

Dane katalogowe:
Zasilanie: 230V/AC
Znamionowy pobór mocy: 900W
Prędkość taśmy na biegu jałowym: 240-400 m/min
Wymiar taśmy szlifierskiej: 75x533
Długość kabla zasilającego: 4m
Poziom ciśnienia akustycznego: <92,22db(A)

W zestawie otrzymujemy:
Szlifierka taśmowa PBS 900B2
Pojemnik na pył
Adapter zewnętrznego odciągu pyłu
Ścisk stolarski x2
Taśma szlifierska (gradacja 80)
Instrukcja PL

nicki

Wysłany: 2017-03-24, 13:17   

Dzięki za wideoreckę. Oczywiście nowe pokrętło zawodzi, podczas pracy potrafi samo się obracać. Wypada podmienić je na zwykły motylek, podkładkę sprężynową i powiększoną.

trach 

Wysłany: 2017-03-26, 20:02   

robertte, w styczniu też kosztowała 149pln. ;-)

INOX 

Wysłany: 2017-07-22, 20:51   

Dziś oszlifowałem PBSem całą altanę. Faktycznie jest głośna, ale idzie przywyknąć. Nie wiem jak inne egzemplarze ale mój pracował raz szybciej, raz wolniej. Nie mogłem do końca ogarnąć o co chodzi, tak jakby szwankował regulator obrotów. Mocy ma sporo. Mniejsze elementy musiałem łapać na ściski, bo ciągnęła po stole. Dobrze działa pojemnik na pył - w sumie stanowisko miałem czyste, a trzy razy opróżniałem zapełniony pojemnik. Ani razu nie miałem problemu ze spadającą taśmą. Ogólnie to fajnie się nią pracuje. :/: Niepokoi mnie tylko, że bardzo szybko łapie temperaturę. Nie jest to ukrop, nic nie śmierdzi, ale maszynka jest gorąca, choć faktem jest że szlifowałem zgrubnie, czyli w miarę szybko i często wyłączałem szlifierkę.

nicki

Wysłany: 2017-07-22, 21:49   

A iskrzą w Twoim egzemplarzu szczotki? Szlifierka nie ma stabilizacji obrotów, pod naciskiem zwalnia, chyba, że masz na myśli luz. Używam jej głównie w odwróconej pozycji, płyta ślizgowa też potrafi się nieźle nagrzać.

INOX 

Wysłany: 2017-07-22, 22:10   

Nie zauważyłem iskrzenia na szczotkach. Do szlifowania niewielkich elementów również używałem odwróconej pozycji.

nicki

Wysłany: 2017-07-23, 13:59   

U mnie iskrzy trochę, też się grzeje.

nicki

Wysłany: 2017-09-16, 14:16   

Jako, że zaszła potrzeba wyciągnięcia "kłaków" papieru ściernego ze szlifierki, zamieszczam zdjęcia. Do silnika nie było potrzeby zaglądać, więc takowych nie ma. Model z tematu.

Jak widać 95% części to tworzywo, obudowa PA6-GF30. Koło pasowe zębate (z tworzywa) podwójnie łożyskowane (608Z). Łożyska chodzą jednak bez rewelacji, dosyć ciężko, pewnie jakaś najtańsza chińska wersja. Dlatego na trzpieniu z jednej strony dałem cieniutką taśmę teflonową i wsadziłem na wcisk w gniazdo. Rolka także łożyskowana (igiełkowe), nie pamiętam czy podwójnie, ale prawdopodobnie tak.

Szlifierki używam głównie w odwróconej pozycji, syfu w środku jakoś nie było za wiele, ale działa w parze z odkurzaczem. Nie widać zbytnio śladów zużycia oprócz tych po centrowaniu papieru i "paska" pośrodku czarnej rolki. Szczotki nadal iskrzą, więc prawdopodobnie taki już "urok" mojego egzemplarza.

nicki

Wysłany: 2017-09-17, 13:13   

Zajrzałem jednak do silnika. Zaciekawiło mnie to iskrzenie szczotek. Okazało się, że jedna była lekko od tego już nadpalona, w ogóle chyba trochę ułamała się na krawędzi i dlatego leciały iskry. Założyłem na komutator pasek papieru ściernego (400, drobniejszego nie mam) gładką stroną, szorstką do szczotki i dotarłem poruszając nim wstecz i do przodu. Teraz jest lepiej, ale jedna nadal iskrzy. Widocznie trzeba zmienić jej geometrię papierem z większym ziarnem. Prawdopodobnie to był powód, być może szczotki są zbyt miękkie, sam nie wiem. Komutator jest w dobrym stanie, ścieżki przedmuchałem w razie czego. Pod gniazdami szczotkotrzymaczy widoczne małe dławiki (podłączone zaraz przed szczotkami). Przewody mimo, że ich mało, umieszczone na swoim miejscu (zablokowane w tunelach), po otwarciu nie zauważyłem bałaganu.
Wewnątrz nie napotkałem wiele syfu (oprócz wylotu turbiny), widocznie szlifierka lubi pracować z odkurzaczem.

Jakość zdjęć jest jaka jest, aparat z komórki nie lubi ciemnych pomieszczeń.

nicki

Wysłany: 2018-01-11, 20:38   

Widziałem dzisiaj nową wersję C3, również wygląda solidnie. Dodali podkładkę zębatą przy motylku od regulacji taśmy. Wcześniej tego nie było i pas sam się regulował jak chciał. Obudowa transformersowa, pewnie trudniejsza do czyszczenia. Mimo tego nie odniosłem wrażenia, że to tandeta.

Odpowiedz do tematu