Złotoręczni.pl

Ostatnie wpisy na Forum:
Forum Złotoręczni.PL Strona Główna Forum Złotoręczni.PL
Forum dedykowane osobom, które lubią wyręczać fachowców i czynić to równie fachowo.
Praktyczne porady i obiektywne opinie o naszych narzędziach.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stacja lutownicza ZHAOXIN 936D
Autor Wiadomość
robertte 
Administrator

Wysłany: 2017-03-15, 14:20   

matros napisał/a:
Jeśli chcecie mogę na własny koszt podesłać robertte, żeby zrobił film porównawczy. Pal licho gwarancję, w grę wchodzi nawet opening, żeby porównać wykonanie elektroniki.

Matros, basta! Dwa półgodzinne filmy o tanich stacjach lutowniczych, to i tak o półtora za dużo. Daj szanse openingami wykazać się sprzedawcom. Skoro jeszcze tego nie robią, to znaczy że nie ma sensu tracić czasu na takie bzdety.
Żeby nagrać półgodzinny filmik trzeba stracić dzień na obmyślenie scenariusza i zgromadzenie materiałów (w tym wiedzy), potem jakieś 2-3 godziny kręcić i drugie tyle montować. Jak będę na okrągło kręcił o Zhaoxinie to na chleb nie zarobię ;-)

Natomiast bardzo mile będzie nam poczytać o Twojej Yihua. Możemy pooglądać zdjęcia wnętrza stacji i kolby lutowniczej, a nawet... jeśli nakręcisz kilka ciekawych filmików - zmontować je w sensowną całość i wpuścić na YT.

Gratuluję udanego zakupu Y937D+ :/: oby tylko było co nią lutować ;-)

matros 

Wysłany: 2017-03-16, 11:19   

robertte napisał/a:
Matros, basta!

Skoro tak piszesz to ok. Nic na siłę ;-)
Stacja już dojechała, ale potrzymam ją w ciepełku do jutra. Wiadomo dlaczego. Na pierwszy rzut oka nieco inna od Zaxina. Nie ma bajeru do zmiany stopni C i F tylko po prostu wyskalowana jest w Celsjuszach. W związku z tym ma mniejszy wyświetlacz. Trzy pola zamiast 3+1 do pokazywania 'C/'F. Pewnie przez to jest trochę oszczędniejsza prądowo, ale to drobnostka oczywiście. Kolba co tu ukrywać - solidniejsza od Z. Gniazdo w stacji jest męskie, w kolbie żeńskie. Piny w gnieździe solidne, a nie takie poskręcane blaszki jak w Zaxinie. Wtyczka metalowa, dokręcana do gniazda za pomocą gwintu. Silikonowa nakładka na kolbę nieco grubsza niż w Z, pewnie dzięki temu kolba lepiej leży w podstawce lutowniczej. W Zaxinach ma duży luz. Gdybym miał porównywać cenowo, to kolba od Y powinna być 2x droższa od Z, a nie o kilka złotych droższa. To inny produkt jest. Grzałka ceramiczna, biała. Już polubiłem moją Y :love: oby jutro sprawdziła się w lutowaniu.

watra 

Wysłany: 2017-03-21, 09:10   

Zastanawiam się nad dyskusją na temat dokładności ustawy i stabilizacji temperatury. Faktycznie przeważają głosy, że stacje A są dokładniejsze od D. Ciekawe dlaczego tak piszą, bo moim zdaniem dokładność stacji A zależy w dużej mierze od przykręcenia gałki na potencjometrze regulacyjnym oraz od dokładności wlutowania potencjometru. :-/

W przypadku stacji D ustawiamy temperaturę z dokładnością do 1 stopnia, a jak to się ma do ustawiania temperatury za pomocą gałki z kreską i skali wydrukowanej na płycie czołowej? Jaki jest uchyb ustawy w przypadku stacji A?

matros 

Wysłany: 2017-04-14, 17:58   

Czy w nagrzanej kolbie Zhaoxina luzuje się grot? W mojej Yihua co jakiś czas muszę dokręcać nakrętkę metalową, służącą do mocowania tulei osłaniającej grot do kolby. Na zimno luzów nie ma, a po podgrzaniu robi się jakby za duża. Sprawa mało upierdliwa, jak się używa grotów spiczastych, ale grot płaski obraca się podczas lutowania.

robertte 
Administrator

Wysłany: 2017-04-15, 19:00   

W mojej kolbie od 936D raczej się nie luzuje, ale pracuję na stosunkowo małych temperaturach (350°C). Natomiast w Zhaoxinie X6, czyli kolbie o podobnej konstrukcji, ale zasilanej 230V/60W luzuje się często. Tyle że tam nie ma regulacji temperatury i przez cały czas na grocie mam około 500°C. Podejrzewam, że nakrętka ma inny współczynnik rozszerzalności, a gwint kolby inny.

nicki

Wysłany: 2017-06-17, 19:25   

Przeglądając dzisiaj odmęty internetów trafiłem na DED7541. Czyli nasza Dedrunia ma także w swojej ofercie klona, który z wyglądu niemalże przypomina tą z tematu.

bratalbert 

Wysłany: 2017-06-17, 20:35   

Wyglądem to ta Dedra nie grzeszy, natomiast ceną... grzeszy. Osiągi też takie sobie. Zhaoxiny i inne temp. maks 480, a dedrunia wyciąga ledwo 420.

minimax 

Wysłany: 2017-06-18, 00:08   

Dedra wygląda jak samoróbka

Odpowiedz do tematu