Złotoręczni.pl

Ostatnie wpisy na Forum:
Forum Złotoręczni.PL Strona Główna Forum Złotoręczni.PL
Forum dedykowane osobom, które lubią wyręczać fachowców i czynić to równie fachowo.
Praktyczne porady i obiektywne opinie o naszych narzędziach.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stacja lutownicza ZHAOXIN 936D
Autor Wiadomość
alibaba

Wysłany: 2017-03-02, 12:51   

No to u mnie 17V na gnieździe, czyli kłopoty :\:

trach 

Wysłany: 2017-03-02, 14:35   

alibaba, w załączniku fragment mojej instrukcji od Z936DH odnośnie gniazda lutownicy. Wychodzi na to, że w wersji D napięcie 24V a w wersji DH 26V

alibaba

Wysłany: 2017-03-02, 17:54   

trach, dzięki, ale mi chyba *** brzydkie słowo *** coś w środku stacji. Teraz szukam w necie jakiegoś schematu żeby wiedzieć co jest co. Od Hakko można znaleźć schemat bez problemu, ale Zhaoxinów jakoś nie widać :hmmm:

zadra 

Wysłany: 2017-03-02, 21:44   

W załączeniu schemat jakiegoś rosyjskiego klonu 936 z wyświetlaczem. Może Twoja jest trochę podobna. A tak na marginesie niech mi ktoś mądrzejszy odpowie patrząc na ten schemat. Dlaczego mówi się o zasilaniu kolby napięciem zmiennym, skoro widać na schemacie, że napięcie jest pobierane za mostkiem gretza?

nomada 

Wysłany: 2017-03-03, 09:32   

zadra, zasilanie kolby 35V, gniazdo kolby w standardzie Hakko, a nie Zhaoxin. To może być schemat bezwartościowy. W ciekawy sposób zbijają napięcie z 35 do 5 wolt :) Nic dziwnego że luty puszczają skoro większość pary idzie w gwizdek.

dabek 

Wysłany: 2017-03-03, 23:06   

W prezentacji pada, że najczęściej sprzedawanymi stacjami 936 u nas jest WEP i Zhaoxin. Aktualnie WEP wypierany jest przez Repro. Podejrzewam, że i jeden i drugi model to klony stacji Yihua robione w fabryce Yihua. Ciekawe o co Chińczykom chodzi z tymi zmianami nazw? Żeby jeszcze te modele czymś się różniły, ale one są tłuczone wciąż w tej samej obudowie i tylko zmienia się nadruk na płycie czołowej :oio:

Zhaoxin podaje w swoich stacjach moc grzałki = np. 60W
W WEPach i Repro posługują się określeniem mocy szczytowej grzałki = np. 60W.

Co to jest moc szczytowa grzałki?

robertte 
Administrator

Wysłany: 2017-03-04, 23:31   

dabek napisał/a:
Zhaoxin podaje w swoich stacjach moc grzałki = np. 60W

Mam zapasową kolbę do stacji 936D. Wg. opisu sprzedawcy grzałka w kolbie ma moc 60W. źródło
Mam również zapasową grzałkę do lutownicy, do stacji 936D. Wg. opisu sprzedawcy grzałka ma moc 40W. źródło

Mierząc na zimno grzałka 60W zamontowana w kolbie ma rezystancję 16Ω, a grzałka zapasowa 40W ma rezystancję... 16,1Ω, czyli są to grzałki identyczne. (P=U²/R=24V²/16Ω=576/16=36W) :-/ Aktualnie jestem na etapie zastanawiania się, ile moja stacja Zhaoxin 936D /60W/ ma watów... i czego te waty dotyczą. :|||:

Fajnie mają w WEP 936, bo tam grzałki "nie mają" mocy, tylko są dedykowane do określonego modelu stacji (a właściwie koloru kolby 907). W opisie stacji też fajnie piszą: "Zapotrzebowanie na moc: 60 W" źródło :puff:

dabek 

Wysłany: 2017-03-06, 22:38   

Mimo że długi film, to miło się go ogląda :brawo: Powiem Wam dlaczego jest taki cyrk. Dlatego że nie ma dostępnej dokumentacji technicznej.

Andrzej 

Wysłany: 2017-03-07, 12:53   

robertte, ja tylko nie rozumiem, dlaczego na samym początku uprzedziłeś, że firma która Ci sprzedawała towar jest "solidna i sprawdzona". Solidnie i szybko to ona wysyła towar, natomiast z Twojej opowieści wynika, że "w konia" to Ty zostałeś zrobiony wielokrotnie i to na własne życzenie i za własne pieniądze. Jeżeli mieli wiedzę, że zrobiłeś im dobrą recenzję produktu którym handlują, to powinni Ci ze cztery działające kolby przynieść w zębach, aby tylko "serwisowy zawrót głowy" się nie ukazał.

watra 

Wysłany: 2017-03-07, 16:30   

Krótszej i treściwszej recenzji "trzeciej ręki" to ja nie widziałem :/:

A tak na poważnie, to w momencie gdy poinformowałeś sprzedawcę że do stacji D dostałeś kolbę DH, a on wprowadził Cię w błąd pisząc że kolb DH nie można używać ze stacją D powinieneś natychmiast dostać od niego w ramach przeprosin grzałkę i kolbę od modelu DH. Być może, a nawet na pewno, należałby Ci się jakiś sensowny gratis za stracone nerwy i czas.
Ponosiłeś kolejne koszty tylko i wyłącznie z jego winy. Grzałka 40W do stacji 60w, kolba 60W z uszkodzoną "testowaną" grzałką o rezystancji takiej, jak grzałka 40W. Basta! Przecież to woła o pomstę do nieba? :oio: Rozumiem, co chciałeś osiągnąć, pisząc o solidnym i sprawdzonym sprzedawcy, ale materiał "dowodowy", który przedstawiłeś zupełnie tej opinii przeczy. Proste pytanko - po takich doświadczeniach kupisz jeszcze coś u nich? :lll:

Ewa 

Wysłany: 2017-03-10, 09:06   

Robert, z filmu na film ogląda się Ciebie coraz ciekawiej. Ten ostatni to po prostu perełka :/: :/: :/: Nie przejmuj się długością filmów. Te półgodzinne są jak najbardziej ok, bo stanowią świetny zamienniki Wiadomości na TVP1. :abba:

nomada 

Wysłany: 2017-03-10, 15:08   

W chwili gdy skontaktowałeś się z firmą .... ;-) i powiadomiłeś że nowa kolba 936D przy pierwszym włączeniu rozgrzała się do czerwoności należała Ci się nowa kolba, a nie ściema że możesz sobie grzałkę wymienić. Koba rozgrzała się cała (na filmie widać, że po minucie grzania całą jest czarna) więc wadliwie działała grzałka, ale straciłeś również grot, a groty w 936 do tanich nie należą. Także mówię - należała Ci się wymiana kolby na nową, a zachowanie handlarza niezbicie świadczy, że nastawiony jest na zysk, a nie na zadowolenie klientów.

PS. Grzałki metalowe do Zhaoxin 936A+D kosztują ok. 10zł więc cena 14zł jest dużo za wysoka :oo:
Kolba zapasowa do WEP936 kosztuje ok. 20zł, więc 37zł za kolbę Zhaoxin936 to również cena z kosmosu.
Grzałka ceramiczna do WEP936 - 11zł.

Dobrze, że postał ten film o kłopotach w serwisowaniu Zhaoxinów. W WEPach lub Repro takich kłopotów nie mają i koszty eksploatacyjne są znacząco niższe. :idea:

robertte 
Administrator

Wysłany: 2017-03-11, 09:37   

nomada napisał/a:
Grzałki metalowe do Zhaoxin 936A+D kosztują ok. 10zł więc cena 14zł jest dużo za wysoka :oo:
Wiem i nawet trochę się dziwiłem, że firma nazywająca się "bezpośrednim przedstawicielem Zhaoxin na terenie Polski", sprzedaje drożej akcesoria eksploatacyjne niż konkurencja. Wolałem jednak nie kupować stacji w firmie "krzak" ze względu właśnie na serwis i gwarancję. Dochodziły też koszty transportu (wysyłki). Musiałbym kupić kilka tańszych grzałek, żeby wyjść na zero.

nomada napisał/a:
W chwili gdy skontaktowałeś się z firmą .... ;-) i powiadomiłeś że nowa kolba 936D przy pierwszym włączeniu rozgrzała się do czerwoności należała Ci się nowa kolba, a nie ściema że możesz sobie grzałkę wymienić. Koba rozgrzała się cała (na filmie widać, że po minucie grzania całą jest czarna) więc wadliwie działała grzałka, ale straciłeś również grot, a groty w 936 do tanich nie należą.
Wiem, ale nie wyczułem, by Sprzedający poczuwał się do takich działań. Moja strata. :\:

watra napisał/a:
Proste pytanko - po takich doświadczeniach kupisz jeszcze coś u nich? :lll:
Nie. I nie dlatego, że jestem jakiś obrażalski :foch: tylko dlatego, że od wymiany naszej korespondencji minęło kilka tygodni. Mam wiedzę, że Sprzedający doskonale wie, że do sprzedawanych przez niego stacji 936A+ i D dołączane są kolby wzmocnione H (grzałki o zupełnie innych parametrach technicznych), a w opisie towaru nadal umieszczona jest klauzula "kolba współpracuje poprawnie tylko i wyłącznie z powyższymi modelami stacji. Używając ją do stacji ze zwykłej serii A i D nie będzie pracować poprawnie".

Cała historia powinna zakończyć się po moim pierwszym mailu. Powinni mi polecić zakup grzałki lub kolby do modelu H, i na cito zmieć opisy na stronie aukcji (zarówno stacji 936A+/D, jak i kolby AH/DH) i koniec dyskusji. Tak się jednak nie stało, co dało mi (i pewnie Wam) dużo do myślenia... :hmmm:

PS. W innych sklepach internetowych (sprzedających przysłowiowe "mydło i powidło") również można kupić stacje Zhaoxin 936 A+/D. Jako materiał eksploatacyjny zamieszczana jest kolba wzmocniona AH/DH... :-/ /przykład/

trach napisał/a:
Może masz wersję DH tylko jakiś chinol pomylił obudowy? ;-)
Coraz bliżej mi do stwierdzenia, że wersje D i DH różnią się jedynie ceną i kolorem wyświetlacza. :) Kolby mają identycznie wzmocnione, więc po co mieli by kombinować na płytce drukowanej, żeby sztucznie obniżać moc grzałki z 75W do 60W. Taniej jest tłuc jednakowe płytki, niż dwa rodzaje. Nie dowiemy się tego, bo nie ma w necie schematów elektrycznych tych stacji. Być może ma jednak znaczenie informacja o zasilaniu kolb: wersja D - 24VAC, wersja DH - 26VAC. Mogą pakować do stacji wzmocnionych inne transformatory, żeby sztucznie podnosić moc grzałki w modelach AH/DH. Wagowo te stacje się znacznie różnią (1,9kg - 2,1kg), więc stawiam na inny transformator.

I wszystko byłoby "ładnie, pięknie", gdyby nie nieco starszy, uniwersalny karton do modeli 936 A+/D/AH/DH. (załącznik). Można odnieść wrażenie, że Chińczycy tłuką co popadnie, a znają tylko trzy literki naszego alfabetu A, D i H.
Porównajcie sobie to co w załączniku z TYM :oio:

Wirski 

Wysłany: 2017-03-11, 11:53   

Wychodzi na to że dzisiejsza wersja D to starsza wersja DH tylko że sporo cięższa, a dzisiejsza wersja DH to jakaś DH+ w porównaniu ze starszymi wersjami.

W tych starszych wersjach jak nic różniły się grzałkami, ale teraz nastąpił tak znaczny wzrost ciężaru stacji, ze w grę może wchodzić tylko zamiana transformatora. A może to jest jedno trafo 26V z odczepem na 24V i zworka na płytce? :lll: Chociaż nie bo waga różna... aczkolwiek przy 26V mogli podokręcać do stabilizatorów radiatory, żeby się nie przegrzewały i stąd te 200g więcej.

nicki

Wysłany: 2017-03-11, 12:22   

Stacja, której zdjęcia zamieściłem (936DH z bodajże czerwca 2016 roku) bez kolby i akcesoriów waży 1290g.

robertte 
Administrator

Wysłany: 2017-03-11, 17:45   

nicki, Ty chyba ważyłeś stację bez kabla zasilającego, bo masz odłączany jak w PC. Moja 936D z kablem waży ok. 1,2, bez kabla trochę ponad 1,1kg. Także gratulacje - masz 936DH+ ;-)

nicki

Wysłany: 2017-03-11, 18:57   

Robertte, zgadza się, bez kabla. Zważyłem z ciekawości. Jak tak dalej pójdzie, to chyba tylko tak będzie można je odróżnić ;)

alibaba

Wysłany: 2017-03-12, 11:13   

Standardowe stacje A i D zabezpieczone są bezpiecznikiem 0,5A, a wersje H zabezpieczają bezpiecznikiem 1A. Może ta informacja coś pomoże :)

PS. Z braku schematów mój Zhaoxin A+ z 17V na kolbie już na śmietniku.
Tym razem zamówiłem WEPa 937D. Katalogowo to to samo co Zhaoxin 936D, ale 10% tańsza. (109pln). Zapasowa kolba Yihua 20pln, więc prawie o połowę taniej niż ta "60W" z filmu :boom: Stacja działa poprawnie. :/:

tatanka 

Wysłany: 2017-03-12, 16:40   

alibaba napisał/a:
Standardowe stacje A i D zabezpieczone są bezpiecznikiem 0,5A, a wersje H zabezpieczają bezpiecznikiem 1A. Może ta informacja coś pomoże :)

Nic tylko potwierdzić, a jako dowód załącznik ;-)

matros 

Wysłany: 2017-03-12, 19:01   

Witam,
od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupienia tej stacji i z zaciekawieniem obejrzałem oba filmy. Znaczy się obejrzałem znacznie więcej ale te moim zdaniem temat najbardzej wyczerpały. Zastanawia mnie jedna sprawa a mianowicie najczęściej recenzowanymi modelami Zaxinów są wersje D, potem A. Natomiast nie udało mi się znaleźć recenzji do wersji z grzałką 75V. Jest na YT jedna reklamówka Gotronika stacji AH i DH, ale wiadomo jak to jest z reklamami sprzedawców. Fajnie, że zwróciliście uwagę na drogi serwis Zaxinów :/: Może faktycznie poszukać jakiegoś zamiennika w W.E.P. lub Repro. A już najlepiej w rodowodowej Yihua bo to fabryka która produkuje wyłącznie stacje, a dla Zhaoxina to produkcja uboczna? Yihua produkując pod własną marką nie jest chyba zainteresowana zalewaniem rynku bublami? Gdzieś wyczytałem że do swoich kolb montują grzałki Hakko 50W

watra 

Wysłany: 2017-03-14, 14:36   

matros napisał/a:
A już najlepiej w rodowodowej Yihua
Aktualnie na Alle można wyszarpnąć Yihua 937D+ 60W za ok. 110pln. Jest to odpowiednik Zhaoxina 936D (60W). Cena niby dobra, choć w zeszłym roku ten sam sprzedawca opylał je w ramach wyprzedaży po 89pln.
Sądzę, że w tym samym modelu nastąpiła wymiana grzałek (to samo zjawisko co w Z936D). Te poprzednie Y937d+ (60W) miały moc rozruchową grzałki 75W, a te sprzedawane obecnie 140W. Na uwagę zasługuje cena kolby, a nie stacji. Stacja tanizna - 109pln, natomiast kolba 45pln. Sprzedawca grzałek nie ma w ofercie, choć odsyła do zakupu "elementu grzejnego.

matros napisał/a:
Zastanawia mnie jedna sprawa a mianowicie najczęściej recenzowanymi modelami Zaxinów są wersje D
Bo moc 60W w zupełności wystarcza do lutowania elektroniki i niektórzy o tym wiedzą. Trwa wyścig producentów stacji 936. W konstrukcji wiele już nie można zmienić, więc ładują coraz to większe grzałki. Już widziałem Repro937 z grzałką 100W. :oio: Jeszcze rok takich wyścigów i stacjami 936 można będzie rynny lutować. Bierz Z936 z kolbą AH/DH. Jak chcesz niebieski wyświetlacz do dorzuć trzy dyszki i weź stację H. Sądzę, że przez jakiś czas będzie to model wiodący, bo już widać, że nowe wersje A+, D upodabniają do wersji AH, DH.

matros 

Wysłany: 2017-03-15, 08:11   

watra napisał/a:
Aktualnie na Alle można wyszarpnąć Yihua 937D+ 60W za ok. 110pln. Jest to odpowiednik Zhaoxina 936D (60W). Cena niby dobra, choć w zeszłym roku ten sam sprzedawca opylał je w ramach wyprzedaży po 89pln.
Sądzę, że w tym samym modelu nastąpiła wymiana grzałek (to samo zjawisko co w Z936D). Te poprzednie Y937d+ (60W) miały moc rozruchową grzałki 75W, a te sprzedawane obecnie 140W. Na uwagę zasługuje cena kolby, a nie stacji. Stacja tanizna - 109pln, natomiast kolba 45pln. Sprzedawca grzałek nie ma w ofercie, choć odsyła do zakupu "elementu grzejnego.

Dzięki, watra. Dokładnie o to mi chodziło. Grzałki ceramiczne do Yihua 937D+ /60W/ można spokojnie dokupić po około 23zł. Ceną zapasowej kolby się nie martwię, bo nawet jakbym potrzebował kiedyś dokupić to wyjdę lepiej niż w przypadku Zaoxina. A widziałeś te kolby? To zupełnie inna konstrukcja niż kolba AH/DH. No i sprawa druga - nie będę sponsorował firmy która do nowych modeli upycha ludziom stare grzałki i kolby i w dodatku nie poczuwa się do wymiany, gdy przesłała przetestowany sprzęt uszkodzony. :nonono:
Ja kupuję dziś Yihua. Jeśli chcecie mogę na własny koszt podesłać robertte, żeby zrobił film porównawczy. Pal licho gwarancję, w grę wchodzi nawet opening, żeby porównać wykonanie elektroniki.

aquarius 

Wysłany: 2017-03-15, 09:33   

matros napisał/a:
Ja kupuję dziś Yihua.

Przemyśl to jeszcze. Stacja niby tania (109zł), ale handlarz zawyża ceny usługi kurierskiej (19zł :boom: ). Unikam jak ognia, tego typu cwaniaczków, warszawiaczków ;-) .

ariel 

Wysłany: 2017-03-15, 10:14   

aquarius napisał/a:
handlarz zawyża ceny usługi kurierskiej (19zł :boom: ). Unikam jak ognia, tego typu cwaniaczków

Dokładnie tak trzeba ich ogrywać. Moimi "ulubieńcami" są nie tylko ci, którzy sprzedają towar niby trochę taniej tzw. "najtańsza oferta na Allegro", a prawdziwą cenę kamuflują w usłudze transportowej. Druga grupa to ci co przekreślają stare ceny, piszą ile to procent niby obniżki i wystawiają towar po normalnej, rynkowej cenie. Skoro tak robią to znaczy że ludzie takie myki łykają.
Mają też po kilka kont na Allegro i sterują cenami. Wyłapujesz jakiegoś chinola, wbijasz symbol i wyskakuje ci kilka ofert, a wszystkie jednakowe, a jak się różnią, to... patrz koszta przywózki.
Są też tacy, którzy sprzedają ten sam towar działając jako kilka różnych firm. Towar ten sam, ceny te same, a lokalizacja firmy inna.
Najlepsza opcja to wyszukać towar na allegro, a potem znaleźć sklep internetowy sprzedawcy i tam zobaczyć prawdziwe ceny. Kupiłem tak wiele sprzętu, a z ostatnich to ukośnica. Była tańsza w sklepie o 50zł w stosunku do wystawionej na AleDrogo.

Sorry, za offtop :oops:

Ale żeby nie było całkiem offtopic, to informuję, że grzałki 75W do stacji Zhaoxin AH/DH Go...k na A...o sprzedaje po 20zł, a w sklepie internetowym po 18zł. ;-)

matros 

Wysłany: 2017-03-15, 13:17   

aquarius napisał/a:
Przemyśl to jeszcze.

Już po ptakach, stacyjka kupiona. Chciałem Yihua i mam :/:
A koszty?
Kupiłem stację (109), kolbę zapasową (45) i 5 grotów (5x9), plus kurier (19). W sumie 109+45+(5x9)+19=218zł
Gdybym kupił Zhaoxina w G...k to zabuliłbym za to samo: 120+38+(5x10)+15=223zł

Tak więc mam rasową Yihua zamiast podrasowanego Zaxina i dobrze mi z tym :/:

Odpowiedz do tematu