Złotoręczni.pl

Ostatnie wpisy na Forum:
Forum Złotoręczni.PL Strona Główna Forum Złotoręczni.PL
Forum dedykowane osobom, które lubią wyręczać fachowców i czynić to równie fachowo.
Praktyczne porady i obiektywne opinie o naszych narzędziach.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drabiny i osprzęt do drabin
Autor Wiadomość
robertte 
Administrator

Wysłany: 2017-01-26, 14:02   Drabiny i osprzęt do drabin

Bardzo często się zdarza, że wykonując jakąś pracę spędzamy większość dnia na drabinie. Następnego ranka budzimy się obolali. Szczególnie dokuczliwe są bolesne zakwasy mięśni łydek i pośladków. To są "uroki" wielogodzinnych prac w bezruchu i niewygodnej pozycji, zwłaszcza gdy jedna część ciała zajęta jest pracą, a druga przez cały czas czuwa w napięciu, by nie doszło do wypadku przy pracy. Dlatego uważam, że dobór odpowiednich drabin oraz doposażenie ich w stosowny osprzęt jest istotnym zagadnieniem. Celowo użyłem liczby mnogiej, gdyż śmiem twierdzić, że nie ma drabin uniwersalnych, które moglibyśmy zabrać na niemal każdą robotę. Powinniśmy mieć wybór, a jeśli wybór to kilka sztuk/rodzajów do wyboru...

Inwestowanie w drabiny to zagadnienie ciekawe, ale i kosztowne, dlatego w moim przypadku przebiega sukcesywnie. Stymulatorem do zakupów są "większe roboty", gdzie kilkusetzłotowy zakup jestem w stanie wbić w koszty, choćby dlatego, że poprawi się bezpieczeństwo, komfort oraz skróci czas wykonywania pracy.

Drabiny i osprzęt do drabin to temat - rzeka. Można w nieskończoność dyskutować na temat rozwiązań konstrukcyjnych, doboru optymalnej wysokości i osprzętu. Natychmiast pojawiają się przemyślenia odnośnie dostosowania pojazdów do przewożenia drabin, jak również sposobów ich magazynowania. Wątków starczyłoby na całe forum "drabiniarskie"...

Mam świadomość, że choćbym się bardzo starał, to i tak niniejszy artykuł potraktowałby sprawy "po łebkach", a jeśli wdałbym się w szczegóły to wyszłaby z tego niezła praca licencjacka, a nie krótki wstęp do dyskusji na Forum...

ariel 

Wysłany: 2017-01-26, 16:04   

Rok temu kupiłem rozsuwaną 3x9 i do dziś w brodę sobie pluję że wybrałem wersję standard. Kilka złotych więcej i miałbym taką samą ale przystosowaną do pracy na schodach :cry:

INOX 

Wysłany: 2017-01-26, 18:07   

Też miałem kupić 3x9 ale do pomieszczeń średnio 2,60 wydała mi się za wysoka. Wybrałem model 3x7 z funkcją "schody". Sprawdza się wewnątrz, ale do prac na zewnątrz jest ciut za krótka. Rynien nie wyczyszczę :-(

vinci 

Wysłany: 2017-01-26, 19:53   

Kiedyś zaszkociłem :oops: i kupiłem na alegro drabinę przegubową 4x4 z podestem. Takie chińskie noname z instrukcją w języku polskim. Jako podest działała jako tako, może trochę za krótkie były belki stabilizujące. W pozycji A też się sprawdzała. Któregoś razu montowałem na budynku kamerkę monitoringu. Wydawało mi się że ta drabina sprawdzi się dobrze. 4x4 w pozycji rozstawionej na maksa ( I ) ma prawie 5 metrów długości, a zasięg roboczy to ponad 5,5 metra. Słuchajcie, aluminiowa drabina wyglądająca naprawdę solidnie dostawała takich wibracji, że czułem się jak na trampolinie. To na prawdę było groźne, bo miałem wrażenie że za którymś razem nie upilnuję i wyskoczę z drabiny jak strzała z łuku. Nagle kolega krzyknął ZŁAŹ!!!, okazało się, że zginała się w pałąk jakby była z gumy. Od tamtej pory wiem, że na drabinie nie można oszczędzać, bo można się zwyczajnie zabić.

INOX 

Wysłany: 2017-01-27, 11:35   

Z takich wspominek to ja źle reaguję na zapewnienia klientów , że nie muszę brać drabiny bo on ma swoją. W grudniu tak się wybrałem i dostałem drabinkę z Biedronki dobrą do wieszania firanek i to też jak druga osoba trzyma żeby nie odfruneła. Kto ze sobą nosi nikogo nie prosi :/:

Jerzy 

Wysłany: 2017-01-30, 18:29   skrzynka na narzędzia MultiCaddy

Zaczął się kręcić ciekawy temat, więc za chwilę rozpocznie się szukanie osprzętu do drabin. Ze względu na cenę na pierwszy ogień pójdzie skrzynka narzędziowa mocowana na drabinach o nazwie MultiCaddy. Postaram dodać jej zdjęcie w formie załącznika. Jak ktoś zrobi małe śledztwo w poszukiwaniu opinii to znajdzie kilka pozytywów. Doprawdy nie wiem kto te opinie wypisuje, bo chyba nie ludzie pracujący na drabinach. Prawda jest taka, że tą skrzynkę można wbić na drabinę, ale jest tak wielka że nie sposób potem na tej drabinie pracować. Zauważcie, że większość zdjęć reklamowych pokazuje samą skrzynkę zamocowaną na drabinie. Na jednej fotce fachowiec stoi na drugim stopniu drabiny o kształcie A (czyli na wysokości stołka) i udaje że coś robi na murze. Dostałem ją jako prezent i wielokrotnie próbowałem używać. No, nie dało się pomimo dobrych chęci. Częściowo sprawdza się na drabinach A i świetnie jako nosidełko do narzędzi. Także proponuję poszukać czegoś innego, może i droższego ale funkcjonalnego.

rykityki 

Wysłany: 2017-01-31, 09:13   

Jerzy napisał/a:
Także proponuję poszukać czegoś innego, może i droższego ale funkcjonalnego.

Ale dlaczego droższego? Blokowanie sobie drabiny jest bez sensu, dlatego ja zawsze staram się żeby osprzęt był podwieszony z boku. Wystarczy zainwestować w porządne haki do drabin, ale nie jakieś powykręcane blaszki z hipermarketu, tylko porządne haki (rurka stalowa z dospawanym hakiem). Potem to już inwencja własna. W moim przypadku jest to odpowiednio zaadoptowany płytki, sześciokątny kosz wiklinowy i pięć metrów linki, żebym nie musiał targać narzędzi po drabinie, tylko je sobie elegancko wciągnąć, a po pracy spuścić. W zależności od tego jakie prace wykonuję montuję kilka haków i tak sobie podwieszam narzędzia i przedłużacze jak mi wygodnie.

adams 

Wysłany: 2017-04-07, 00:27   Higher - oparcie do muru / ściany

Czy ktoś z Was używał takiego dystansu do czyszczenia rynien?

Andrzej 

Wysłany: 2017-04-07, 11:42   

Jak to się mocuje do drabiny?

abrak 

Wysłany: 2017-04-07, 17:07   Re: Higher - oparcie do muru / ściany

adams napisał/a:
Czy ktoś z Was używał takiego dystansu do czyszczenia rynien?

Ja mam i próbowałem tego użyć. Nie polecam!!! Mocowanie do drabiny za pomocą dwóch wygiętych prętów, które przy dokręcaniu się wyginają. Po dokręceniu wchodzi się na drabinę z duszą na ramieniu bo w każdej chwili konstrukcja może się złożyć. Nie wiem dlaczego ten dystans jest nadal w sprzedaży, gdyż powinien być wycofany jako niebezpieczny, W sprzedaży są inne modele tyle że droższe. Nie oszczędzaj i bierz taki którego się mocuje nie w dwóch tylko w czterech miejscach. Na przykład na dwóch sąsiednich szczeblach drabiny

Odpowiedz do tematu