Złotoręczni.pl

Ostatnie wpisy na Forum:
Forum Złotoręczni.PL Strona Główna Forum Złotoręczni.PL
Forum dedykowane osobom, które lubią wyręczać fachowców i czynić to równie fachowo.
Praktyczne porady i obiektywne opinie o naszych narzędziach.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
podłączenie zmywarki
Autor Wiadomość
kakaduk 

Wysłany: 2017-01-19, 20:48   podłączenie zmywarki

Jak wodę podłączyć wiadomo, Że prąd doprowadzić to też wiadomo. ale jak podłączyć odpływ jeśli syfon zlewozmywakowy nie ma wyjścia na zmywarkę. Można ratować się trójnikiem od strony sieci kanalizacyjnej? Nie będzie śmierdziało szambem ze zmywarki?

Lukasz 

Wysłany: 2017-01-19, 21:34   

Jak syfon nie ma odejścia na zmywarkę to on ma kilkadziesiąt lat. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak będziesz montował trójnik na takiej starej kanalizie. Sądzę że znacznie mniej będzie kosztowała wymiana syfonu niż to co się może zdarzyć w trakcie dokładania trójnika. A tak po prawdzie to nie napisałeś czy masz miejsce na trójnik pomiędzy syfonem a wejściem w ścianę :mrgreen:

kakaduk 

Wysłany: 2017-01-20, 07:28   

Nie napisałem bo jeszcze nie wiem. Na razie to była rozmowa telefoniczna a robota zaplanowana na sobotę. Trójnik przywieźli już ze sklepu bo tak im doradził sprzedawca zmywarki.

Lukasz 

Wysłany: 2017-01-20, 09:13   

No to walcz o nowy syfon i nie zawracaj sobie głowy trójnikami

aquarius 

Wysłany: 2017-01-20, 09:46   

kakaduk, i tak musisz podjechać i zrobić rozeznanie, więc skorzystaj z okazji i namów gospodarzy do wymiany syfonu.
Ciekawe jak masz doprowadzoną wodę bieżącą? Jeśli bateria mocowana jest w zlewie, to spoko, ale jeśli wychodzi ze ściany to również musisz pokombinować jak odciągnąć zimną do zmywarki. Sprawa jest prosta tylko teoretycznie - w zimną wodę trójnik nyplowy, w gorącą dystans, a w praktyce cała bateria odjeżdża Ci od ściany. Raz, że wygląda to mało atrakcyjnie, a dwa, że wylewka może okazać się za długa i będzie wystawać za zlew.

Najlepiej znaleźć miejsce na zrobienie przyłącza i tam wciąć się z trójnikiem, ale to wymaga podstawowej wiedzy hydraulicznej i kilku narzędzi. :-/

kakaduk 

Wysłany: 2017-01-20, 10:43   

Mają podobno trójnik zakorkowany, bo tam kiedyś pralka stała. Dzięki za info :)

Lukasz 

Wysłany: 2017-01-25, 12:20   

kakaduk, co tak ucichłeś? Zwycięstwo, porażka? :mrgreen:

Andrzej 

Wysłany: 2017-01-25, 20:34   

Czy zmywarki (pralki) posiadają własne syfony? Pytam w sensie czy wpięcie ich bezpośrednio w kanalizację nie grozi smrodem w urządzeniu?

aquarius 

Wysłany: 2017-01-25, 22:37   

Andrzej napisał/a:
Pytam w sensie czy wpięcie ich bezpośrednio w kanalizację nie grozi smrodem w urządzeniu?

Można podłączać bezpośrednio. Zarówno zmywarki jak i pralki posiadają stosowne zabezpieczenia. Np. moja zmywarka ma zawór zwrotny, a pralka pompę odpływową która pełni rolę naturalnego syfonu. Można to sprawdzić w bardzo prosty sposób. Wystarczy mocno dmuchać w przewód (wąż) odpływowy. W przypadku zaworu zwrotnego powietrze wyjdzie Ci "uszami", a w przypadku pompy odpływowej poczujesz b. mocny opór, a następnie usłyszysz bulgotanie w pompie.

kakaduk 

Wysłany: 2017-01-26, 12:09   

Lukasz napisał/a:
kakaduk, co tak ucichłeś? Zwycięstwo, porażka? :mrgreen:

Napiszę, jak będzie o czym pisać. Na razie uświadomiłem gospodarzy co ich czeka i odpuścili sobie podłączanie na tydzień. To jest wioska i więcej czasu zajmuje podjechanie do sklepu hydraulicznego niż w mieście. Woda będzie na przedłużkach bo im się tylko wydawało że mają trójnik do pralki :-?

aquarius 

Wysłany: 2017-01-26, 18:37   

Ty kupujesz części, czy przyjeżdżasz na gotowe?

kakaduk 

Wysłany: 2017-01-27, 19:00   

No pewnie że ja. Jakbym kazał im kupić to i tak musiałbym sam jechać, bo na 100% czegoś by nie kupili. Mam już wszystkie zabawki, nawet nowy syfon udało mi się dopasować do starego zlewu.

michalus

Wysłany: 2017-11-14, 12:59   

Jeśli wszystkiego dopilnowałeś, to pewnie zmywarka już działa i to bez zarzutu skoro nie ma innych informacji.

moniuszko

Wysłany: 2017-12-19, 23:30   

my teraz w knajpie podłączaliśmy dwie ale takie profesjonalne od Winterhalter, trochę roboty było, ale teraz jest porządny sprzęt i można działać

janer

Wysłany: 2018-04-22, 09:46   

ja bym wymienił wszystkie rury i zrobił porządny odpływ

Odpowiedz do tematu